یه کتاب خوب میتونه زندگیت رو عوض کنه!
02166963155

بوستان کتاب

کتاب، چراغِ همیشه آویخته از سقف بلند فرهنگ و شاخصِ مهم در ارزیابی توسعة همه جانبه است. نویسندگان و ناشران برآنند تا این چراغ را پرفروغ نگه دارند و امر توسعه را به پیش ببرند. مؤسسه بوستان کتاب نیز با هدف رونق‌بخشی به فضای فرهنگ اسلامی و تبیین و گسترش خردمندانه وحی و ارزش‌های انقلاب اسلامی در سال 1361 تأسیس شد. اکنون که بیش از 30 سال از فعالیت آن می‌گذرد از جنبه‌های کمی و کیفی، رشد چشم‌گیری داشته و در میان ناشران دینی سراسر کشور، جایگاه ارزش‌مندی پیدا کرده است. کسب افتخارات گوناگون و تعداد آثار برگزیده، گویای این مطلب است. در این جا به طور گذرا، اهداف و موضوعات کاری، مراحل شکل گیری، دست آوردها و بخش های این مؤسسه را ذکر می کنیم:
اهداف و موضوعات کاری
ـ تأکید بر قرآن و آموزه‌های وحیانی گسترش میراث اهل‌بیت (ع) ـ ترویج خردگرایی ـ پرورش ذوق عرفانی توجه به تعلیم و تربیتِ کاربردی حفظ اصالتِ متدولوژی اجتهاد ـ احیای میراث گذشتگان پاسخ به شبهات عقیدتی تاریخ اسلام ادبیات و هنر
مراحل شکل‌گیری
مؤسسه بوستان کتاب در ربع قرن فعالیت خود، سه مرحله را پشت سر گذاشته است: 1. تأسیس (1361 ـ 1362ش): 2. تثبیت و استقرار (1363 ـ 1373ش): 3. گسترش و روزآمدسازی (1374 ـ 1390) ـ دورة گسترش و روزآمدسازی، این دست‌آوردها را در پی داشته است. ـ استقرار شورای کتابـ استقرار هیئت مدیره گسترده‌شدن موضوعات‌ـ رویکرد به سرمایه‌های فکری ـ سطح‌بندی مخاطبانـ خودگردانی ـ اهتمام به خصوصی‌سازی و کوچک‌سازی ساختار ـ رعایت استانداردهای کتابـ تقویت آماده‌سازی (ویرایش «فنی، نگارشی، محتوایی و تهیه نمایه»، گرافیک و معرفی آثار به سه زبان) ـ اهتمام به نشر الکترونیک (درگام نخست انتشار الکترونیکی مجموعه آثار علامه طباطبائی، آیت الله امینی و آیت الله حسن‌زاده آملی و...) ـ حضور فعال در نمایش‌گاه‌ها (در سال 90 شرکت در بیش از 60 نمایشگاه در سراسر کشور و خارج از کشور) ـ گسترش و تجهیز فروشگاه‌هاـ فروش اقساطی کتاب؛ به‌ویژه کتاب‌های درسی حوزه و دانشگاهـ تأسیس بخش اطلاع‌رسانیـ انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با مراکز تحقیقاتی، انتشاراتی، فرهنگی از جمله دانشگاه قم) ـ مدرن‌ساختن چاپ‌خانه ـ تغییر نام از «مرکز انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی» به «مؤسسه بوستان کتاب».ـ برگزاری نخستین جشنواره مرزبانی وحی و خرد (آبان 87) و ایجاد زمینه استمرار آن در سال آتیـ برگزاری جشنواره تحول و نوسازی صنعت چاپ (آذر 87) ـ برگزاری نمایش‌گاه طرح جلد در جهت ترویج آن در نشر (بهمن 87) برگزیده شدن 350اثر در جشنواره‌های مختلف. آن‌چه که در سال‌های آتی در برنامه‌های راهبردی مؤسسه است، تثبیت و نقش بیشتر در اسناد بالا دستی دفتر تبلیغات اسلامی و تدوین نهایی و تحقق برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت مؤسسه براساس نیازهای مخاطبان در جهت تحقق اهداف مؤسسه، اعم از فضای حقیقی و مجازی خواهد بود.
 

کتاب های این انتشارات
راهنمای فتاوا
خرید
راهنمای فتاوا
3,500 تومان
از یقین تا یقین
خرید
از یقین تا یقین
16,000 تومان
سیری درصحیحین
خرید
سیری درصحیحین
43,000 تومان
فرهنگ قرآن دوره 33 جلدی
خرید
فرهنگ قرآن دوره 33 جلدی
2,500,000 تومان
شیعه در اسلام
خرید
شیعه در اسلام
34,000 تومان
تاریخ انبیا
خرید
تاریخ انبیا
100,000 تومان
آیین مهرورزی
خرید
آیین مهرورزی
17,000 تومان
مشاهده همه کتاب ها

2020 © Copyright - almaatech.ir